Uzman Doktor Haluk Aksu

Psikiyatrist & Psikoterapist

2004 yılında İstanbul üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun olmuştur.

İhtisasını Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesinde 2009 yılında tamamladı. İhtisası sırasında Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Eğitim Merkezi (AMATEM), Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Anabilim Dalı, Adli Psikiyatri Kliniği, 3. Psikiyatri Psikotik Bozukluklar Kliniği, Ergen Psikiyatrisi Kliniği, 2. Basamak Nevroz Poliklinikleri ve Cinsel İşlev Bozuklukları Polikliniklerinde çalışmıştır. Prof. Dr. Doğan Şahin’ den Dinamik Psikoterapi , Prof. Dr. Hakan Türkçapar’ dan Bilişsel Davranışçı Psikoterapi, CETAD bünyesinde Cinsel İşlev Bozuklukları kuramsal eğitimi ve süpervizyonu tamamlayarak sertifkalı cinsel terapist ünvanını almıştır.

2015 yılında İstanbulda düzenlenen başta Depresyon tedavisinde kabul gören Kişilerarası İlişkiler Terapisi eğitimini tamamlamıştır.

Psikoterapi yaklaşımlarından EMDR ve Şema Terapi eğitimlerini tamamlamıştır.

2011-2012 yılları arasında Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde psikiyatrist olarak mecburi hizmetini tamamlamıştır. 2012-2015 İzmir de özel hastanede çalışmıştır. 2016 yılından itibaren çalışma hayatına İzmir Ekonomi üniversitesi MedicalPark hastanesinde devam etmektedir.